Realizacje schodów szklanych

Specjalnością naszej firmy są schody wykonane ze szkła. Jest to bardzo efektowny wizualnie rodzaj schodów, który doskonale pasujący do wnętrz o nowoczesnym charakterze. Schody wykonane z różnej grubości ciętego szkła dają spektakularne wrażenia estetyczne oraz doskonale współgrają z elementami metalowymi, takimi jak poręcze czy stelaż schodów. Dzięki odbiciu naturalnego światła w dzień oraz zastosowania podświetlenia diodowego w nocy dają efekt rozświetlenia pomieszczenia. Schody szklane to idealne rozwiązanie dla każdego nowoczesnego wnętrza.

Schody szklane pasują doskonale do każdego nowoczesnego wnętrza

Rosnąca z każdym dniem popularność schodów wykonanych z tego rodzaju materiału nie jest bynajmniej wynikiem kampanii reklamowej.  Schodów szklanych nie trzeba zachwalać, wystarczy na nie spojrzeć. Hartowane szkło z którego zostały wykonane daje bardzo ciekawe efekty wizualne, które powstają poprzez rozszczepienie i podbicie światła dziennego. Schody szklane dzięki diodowemu podświetleniu dają równie spektakularne efekty po zmierzchu, a dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo poruszania się po nich w nocy.

Ponadto schody tego typu świetnie współgrają z metalowymi poręczami i balustradami wykonanymi z litego szkła, których zastosowanie jeszcze bardziej podkreśli nowoczesny charakter wnętrza.

Schody szklane to nie tylko estetyka

Schody ze szkła, to również ergonomia i świetne dopasowanie do każdej przestrzeni. Dzięki konstrukcji opartej o stalowy stelaż projektant tego typu schodów nie ma żadnych ograniczeń. Schody tego typu możemy wykonać w dowolnej formie. Są to zarówno wzorce klasyczne, takiej jak:

  • schody zabiegowe
  • schody proste
  • schody kręcone
  • schody półkowe

jak również w bardziej finezyjne, realizujące wizje klienta koncepcje, która może zawierać lub łączyć w sobie nawet kilka klasycznych form na raz.

Schody ze szkła to również ekonomia

Kolejną, wielką zaletą schodów wykonanych z tego typu materiału jest przystępna cena. W związku z tym, że większość konstrukcji stanowi stal, która jest znacznie tańsza niż np. gatunkowe drewno koszt wykonania schodów szklanych jest niewielki. Stalowa konstrukcja posiada jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – jest montowana z prefabrykowanych w naszej firmie elementów, co znacznie skraca czas potrzebny na montaż u klienta, a tym samym jeszcze bardziej ogranicza koszty.