Nasze realizacje schodów wewnętrznych:

W obecnych czasach schody wewnętrzne, to już nie tylko cześć domu służąca do przemieszczania się między piętrami, ale również element wystroju, który może znacznie podnieść walory estetyczne całego wnętrza. Projektanci domów jednorodzinnych coraz częściej umieszczają schody w wyeksponowanym, centralnym miejscu domu rezygnując tym samym z klasycznej klatki schodowej. Sprawia to, że konstrukcja schodów staje pośrodku salonu, gdzie jest bardziej widoczna, a zarazem równie funkcjonalna jak ich klasyczna forma. Takie nowoczesne podejście, to pole do popisu dla firm, takich jak nasza. Specjalizujemy się w projektowaniu schodów, które łączą w sobie funkcjonalność z elegancją i nowoczesnym wzornictwem. Wykonane przez nas schody dodadzą charakteru każdemu wnętrzu. Specjalizujemy się w konstrukcjach nowoczesnych, ale cenimy również klasyczne schody wykonane z drewna czy metalu.

 

Schody wewnętrzne, to przede wszystkim funkcjonalność

Projektując nowoczesne schody nie można skupić się wyłącznie na ich designie czy efekcie wizualnym. Schody przede wszystkim mają pełnić dobrze swoją funkcję – komunikować piętro (piętra) z parterem domu. Pamiętajmy, że prawdopodobnie będziemy pokonywać je co najmniej kilkanaście razy dziennie, w związku z czym decyzja o ich wykonaniu powinna zostać poparta analizą potrzeb i wymagań, którym powinny  sprostać. Przy podejmowaniu decyzji o formie i umiejscowieniu schodów wewnętrznych warto przede wszystkim zwrócić uwagę na poniższe wskazówki:

  • Schody, które znajdują się w salonie znacznie ułatwiają komunikację z piętrem, jednak dla niektórych rodzin (szczególnie większych, wielopokoleniowych) mogą być uciążliwe. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy domownic wracają i wychodzą o różnych porach
  • Schody w salonie sprawdzą się przede wszystkim w mniejszych rodzinach, które przebywają praktycznie cały dzień razem
  • Klatka schodowa, to lepsze rozwiązanie w wielokondygnacyjnych domach, przeznaczonych dla kilku rodzin lub osób ze sobą nie spokrewnionych

Nowoczesne schody wewnętrzne, to schody zaprojektowane z uwzględnieniem charakterystyki danego wnętrze i wymagań domowników. Wykonane z najlepszych materiałów, takich jak metal i szkło, które wraz z odpowiednim podświetleniem daje niesamowite efekty wizualne i sprawiają, że poruszanie się między piętrami domu, to czysta przyjemność. Takie są właśnie nasze schody. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nimi w naszym portfolio.