Schody kręcone – nasze realizacje

Schody kręcone zaprojektowane przez naszą firmę, to klasyczna forma w nowoczesnym wydaniu. Do wyrobu tego typu schodów używamy często materiałów takich jak cięte szkło, aluminium czy stal, które w odpowiednim połączeniu sprawiają, że schody wyglądają jeszcze bardziej spektakularnie.  Tak zaaranżowane schody nadadzą każdemu wnętrzu świeżego, nowoczesnego stylu, a dzięki spiralnej konstrukcji pozwolą dodatkowo na zyskaniu większej ilości wolnej przestrzeni. Schody spiralne są więc optymalnym rozwiązaniem dla osób praktycznych, poszukujących równowagi pomiędzy użytecznością i ciekawym designem.

Schody kręcone to dużo wolnej przestrzeni

Spiralny kształt schodów ma przede wszystkim jedną, wielką zaletę – sprawia, że cała konstrukcja schodów mieści się na bardzo niewielkiej przestrzeni. Praktycznie niezależnie od wysokości schodów, staną one na 2-3 m2 podłogi. Ta cecha sprawia, że schody spiralne są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z niewielką ilością wolnej przestrzeni. Budowę schodów krętych zaleca się w miejscach, gdzie będą one uczęszczane kilka razy w ciągu doby, ponieważ ze względu na trójkątny kształt stopni i spiralną formę, komfort przemieszczania się po nich jest nieco niższy w porównaniu do pozostałych rodzajów schodów. Przykładem są domy, w których na wyższych kondygnacjach znajdują się jedynie sypianie. Ponadto wybierając konstrukcję ze szklanymi stopniami, nasze wnętrze zyska na jasności, ponieważ oczywistym jest fakt, że szkło doskonale przepuszcza światło. Takie rozwiązanie daje również poczucie przestrzeni, a same schody wydają się lekkie i nie przytłaczają.

Schody spiralne to przede wszystkim estetyka

Niepodważalną zaletą schodów kręconych jest ich funkcja ozdobna. Schody w tej formie przyciągają z powodzeniem wzrok widza. Wyglądają niebanalnie i bardzo oryginalnie, a dzięki zastosowaniu szkła i innych nowoczesnych materiałów ich wygląd zyskuje jeszcze bardziej na atrakcyjności. Wielkie pole do popisu, przy konstrukcji schodów spiralnych, daje dobór odpowiedniej barierki, która jeszcze bardziej urozmaici ich wygląd. Nie należy również zapominać o filarze, do którego mocowane są stopnie. Dzięki dobraniu odpowiedniej faktury i kolorystyki, cała konstrukcja doskonale wkomponuje się w nasze wnętrze, a kręcone szklane schody staną się cieplejsze i przytulniejsze. Dobrze wykonane i zaprojektowane schody spiralne z powodzeniem podniosą walory estetyczne każdego wnętrza. Dlatego polecamy je szczególnie tym osobom, które cenią sobie estetykę i dobry design.

Schody kręcone – zalety i wady:

Zalety:

  • Oszczędność miejsca
  • Poprawa estetyki wnętrza, nadanie nietypowego charakteru
Wady:
  • Spiralny kształt, który jest niewątpliwie zaletą pod względem estetycznym, jest również wadą pod względem praktycznym – utrudnia poruszanie się po schodach, szczególnie tych wąskich
  • Ograniczają możliwość wnoszenia dużych przedmiotów – gdy są to jedyne schody w domu, możemy mieć problem
  • Nie zalecane dla osób starszych i małych dzieci z powodu ryzyka przewrócenia się